Upgrade firmwaru

BMW Aktualizácia jednotiek, montáž retrofitov, aktualizácia máp

Podobne ako vo Vašom mobile, alebo počítači je možné vynoviť firmware riadiacich jednotiek aj vo Vašom aute. V priebehu výroby inžiniery odstránili niektore chyby, poprípade zlepšili funkčnosť danej riadiacej jednotky. Zmenou firmwaru v automatickej prevodovke sa docieli jemnejšie preradzovanie, po úprave motora pribudnú diagnostické položky následkom čoho je jednoduchšia diagnostika závady, Bluetooth jednotka zrazu pozná telefón o ktorom výrobcovia ani len netušili keď to všetko bolo ešte len na výkrese.
U novších áut pribúdajú niektoré funkcie, s ktorými výrobca v čase ich vzniku vôbec nerátal, no v priebehu výroby sa ich rozhodol zahrnúť ( nutné napríklad pre zobrazenie multimediálnych informácii na HUD display).

Dôležité upozornenie, upgrade firmwaru je možný len v jednotke, v ktorej sa nenachádzajú žiadne chyby. Ak napríklad automatická prevodovka „kope“, tak tento softwarovy zákrok jej určite nepomôže. Taktiež updatom firmwaru auto pride o tzv chip na zvýšenie výkonu, je nutné upozorniť na túto úpravu pred aktualizáciou.  Taktiež ak máte vedomosť, že bolo manipulované s počítadlom kilometrov, pre istotu nás o tom informujte.

 

Pre prípadne dotazy sa vopred informujte.