F11 top view camera error

BMW Aktualizácia jednotiek, montáž retrofitov, aktualizácia máp

F11 top view camera error

Kontaktoval nás zákaznik s požiadavkou o upgrade navigácie, nebolo by to prvý krat čo sa tak udialo, rutina dalo by sa povedať. Popri zbežnom rozhovore som zákaznikovi pochvalil autíčko, predsa len na skoro 260t km vyzeralo velmi zachovalo, štatisticky som sa optýtal na poruchy aké auto postretli, odpovďou bolo, že je to celkom držiak, podstatne väčšia spokojnosť ako s predošlou e61, avšak, že ho troška hnevá elektronika. Pri aktivovani ktorejkoľvek z kamier sa na prístrojovke ukázala hláška s poruchou danej kamery.

camera error

Čo bolo divnejšie bolo to, že všetky kamery boli aktívne a obraz fungoval ako mal. Tak sme skúsili diagnostiku a ta samozrejme vypísala chybu každej kamery, nič čo by sme nevedeli. Tak sme skúsili hrať hru BMW a postúpili sme kompletný upgrade softwaru. Pár chyb zo zoznamu zmizlo, ale kamery samozrejme ostali, čo sa však zmenilo bola hláška a to, že kamery niesu spárované s riadiacou jednotkou, čiže sme sa dostali o krok ďalej.

side view camera

Postupili sme teda inicializáciu kamier, ktorá nám zlihala, avšak odkázala nás na ďalší postup a to postupne pripájanie kamier. No a vinník bol známy hneď pri druhom pokuse. bola ním blatníkova kamera, kde sa skontrolovala kabeláž a pre istotu sa prečistila, čo, zdá sa vyriešilo problém.

side view camera - fender

Samozrejme po upgrade sme doaktivovali ešte pár funkcii a zákaznikovi sa hneď zaľúbili, predsa len na nich bol už zvyknutý na tieto funkcie z jeho novšej F25 ktorá je vývojovo o 4 roky novšia.

*foto sú len ilustračné