f10 CIC retrofit

BMW Aktualizácia jednotiek, montáž retrofitov, aktualizácia máp

f10 CIC retrofit

Minulý mesiac sa nám tu tých retrofitov nazbieralo troška viac, než je bežné a nám sa tento trend celkom ľúbi.

Skrz servis, kde chodíme čas od času pomôcť s identifikáciou problému sme boli kontaktovaní pánom, so žiadosťou o montáž navigácie. Keďže požiadavka bola niekde uprostred medzi cenou a možnosťami, tak sme vylúčili laborovanie s inštaláciou NBT aj skrz slabý ročník a neprítomnosť KCAN2 zbernice ktorá sa začala montovať až približne rok po zostrojení tohto neobyčajného auta. Čiže sa objednala CIC navigácia, ktorá sa upgradovala na najnovšie dostupné SW úrovne, či už firmwaru, alebo samotnej navigácie.

Prišiel deň D a išlo sa na montáž. Išli sme nahrádzať túto kalkulačku ktorá dokáže provokovať maximálne tak spotrebou.

img_1827

Majitel bol troška nervózny pri pohľade na takúto palubnú dosku

img_1829

Montáž prebehla relatívne hladko. Hrubý odhad pod 2 hodinky aj s inštaláciou GPS antény.

img_1830

Zhruba polhodinka a bolo všetko nakódované a išlo sa testovať. Hudba, ide; servisné intervaly, na mieste, skúška parkovacích senzorov, problém. Nič nepípa, máme len obraz radarov, ale obrázok autíčka nikde.

no_car_image_for_pdc

Bohužiaľ túto záhadu sme neboli schopný na mieste rozlúsknuť. Podozrenie padlo na nekompaktiblitu firmwarov auto vs navigácia. bohužiaľ upgrade na najnovší možný soft nebol z istých dôvodov možný a tak sme to urobili reverzne. Zistili sme software v aute a ku nemu sme si pripravili software potrebný pre CIC. Ďalšie stretnutie a CIC bolo downgradované približne o rok starú softwarovú verziu. Chvíľka napätia, tlačidlo PDC sa aktivovalo aaa, všetko ide ako má a nám aj majiteľovi padá kameň zo srdca.

img_1835

 

Jedná sa o výnimočný a naozaj pekný kus auta.

img_1834

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.